Dino Polska zwiększa sieć sklepów

Dodano: 4 lipca 2018
Dino_sklep_4

Spółka Dino Polska otworzyła 74 nowe sklepy w pierwszym półroczu 2018 roku i na koniec czerwca sieć firmy liczyła już 849 sklepów. Rośnie też kurs spółki, który zbliżył się do historycznego maksimum.

W analogicznym okresie 2017 roku Dino Polska otworzyło 49 nowych sklepów, a na koniec czerwca zeszłego roku miało łącznie 677 marketów. Powierzchnia sprzedaży sklepów Dino wyniosła na koniec czerwca 2018 roku 324,9 tys. m kw. wobec 257,1 tys. m kw. rok temu.

Tempo rozwoju sieci Dino spodobało się inwestorom giełdowym. Kurs spółki wzrósł o ponad 5 proc. do poziomu109,3 zł i tym samym zbliżył się do historycznego poziomu 112,9 zł za akcję

Jak poinformowała spółka dalszą ekspansję sieci wspierać będzie budowane właśnie czwarte centrum dystrybucyjne w regionie Dolnego Śląska, w Rzeszotarach. Magazyn o powierzchni 45 tys. m2 zostanie uruchomiony w III kwartale 2018 roku. Docelowo na terenie magazynu zatrudnienie znajdzie około 300 osób oraz dodatkowo, przy pracach związanych z transportem, ok. 180 osób.

- Z początkiem roku rozpoczęliśmy budowę nowego centrum dystrybucyjnego. Jest to ważna dla nas inwestycja, która pomoże dotrzeć sklepom Dino do kolejnych miejscowości w zachodniej Polsce. Dalszy wzrost skali działalności i obsługa rosnącej liczby sklepów wymaga kolejnych inwestycji. Stąd decyzja o budowie nowego magazynu zlokalizowanego na Dolnym Śląsku, który jest drugim po Wielkopolsce regionem pod względem liczby sklepów Dino – mówi Szymon Piduch, prezes Dino Polska.

Jak przyznaje Szymon Piduch, dalszemu rozwojowi sieci Dino sprzyja rosnący rynek handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce oraz korzystne otoczenie makroekonomiczne.

Na koniec marca 2018 roku Grupa Dino zatrudniała 13,7 tys. osób.

Dino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej i południowej części kraju, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m2. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r. Dino Polska notowana jest na GPW od kwietnia ubiegłego roku.

Autor: isk