KGHM w nowym indeksie

Dodano: 13 września 2018
kghm

KGHM Polska Miedź został włączony do indeksu FTSE4Good Index Series. Kurs akcji miedziowej spółki rośnie o ponad 3 proc.

Indeks FTSE4Good zaprojektowano w celu monitorowania notowań spółek reprezentujących najwyższe standardy i praktyki ESG, tj. ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Rewizje indeksów dokonywane przez FTSE Russell opierają się na działalności i osiągnięciach podmiotów w takich obszarach jak ład korporacyjny, zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy, działania antykorupcyjne czy wpływ na środowisko. Indeks ma znaczenie przede wszystkim dla zagranicznych inwestorów inwestujących bezpośrednio lub za pośrednictwem funduszy na obcych rynkach,

- Przynależność do FTSE4Good Index Series jest dla KGHM potwierdzeniem najwyższych standardów stosowanych na co dzień w działalności biznesowej spółki. Kluczowe znaczenie mają dla nas: przejrzystość w zarządzaniu relacjami z interesariuszami Polskiej Miedzi, ochrona praw człowieka, a także odpowiedzialne zarządzanie łańcuchem dostaw - skomentował Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Pozytywnie debiut akcji KGHM w indeksie FTSE4Good ocenili też inwestorzy. Kurs akcji miedziowego kombinatu rośnie w czwartek o 3,25 proc. do poziomu 85,76 zł. Dodatkowo nadzieje inwestorów na lepsze czasy dla KGHM potęgują spodziewane zwyżki ceny miedzi na światowych rynkach.

Niedawno szef KGHM powiedział, że spodziewa się, iż ceny miedzi wzrosną w ciągu najbliższego półrocza lub roku.

 - Sygnały płynące z rynku wskazują, że w perspektywie półrocznej, rocznej, ceny miedzi wzrosną. Dobrze byłoby, żeby doszły do ok. 7 tys. USD za tonę. Mój optymizm wynika z oceny rynku, popytu i racjonalności decyzji politycznych - powiedział Marcin Chludziński.

Obecnie ceny miedzi na giełdzie London Metals Exchange oscylują wokół 6 tys. dolarów za tonę surowca.

Autor: isk