Merlin stawia na blockchain

Dodano: 6 lipca 2018
merlin

Merlin Group wchodzi w technologię blockchain. To wystarczyło by kurs akcji spółki, znanej dotąd głównie ze sprzedaży internetowej skoczył w trakcie jednej sesji o ponad 60 proc.

Gdy wydawało się, że technologia blockchain, wykorzystywana głównie w kreowaniu kryptowlut (m.in. osławionego bitcoina) swoje dni chwały ma już za sobą, powróciła z hukiem na rodzimym rynku. Spółka Merlin Group, właściciel m.in. jednego z najstarszych w Polsce sklepów internetowych Merlin.pl, poinformowała o zamiarze inwestycji w blockchain wspólnie z branżową spółka Krypto Jam.

- W związku z powyższym emitent zawarł z Krypto Jam list intencyjny, w którym strony zadeklarowały rozpoczęcie prac nad rozwojem technologii blockchain zmierzających do stworzenia innowacyjnego programu lojalnościowego dla klientów grupy opartego na tokenizacji lojalności klientów. Intencją stron jest umożliwienie korzystania z technologii innym podmiotom z rynku e-commerce w Polsce i Europie, a w konsekwencji osiągnięcie pozycji lidera tokenizacji lojalności klientów w Europie – poinformował Merlin w komunikacie po czwartkowej sesji giełdy.

To wystarczyło by w piątek inwestorzy rzucili się na akcje Merlina. W trakcie sesji na rynku NewConnect kurs akcji spółki wzrósł o ponad 60 proc. do poziomu 1,49 zł. W sumie w ciągu ostatniego miesiąca kurs akcji spółki, która nie cieszyła się dotąd przesadnym zainteresowaniem inwestorów wzrósł o ponad 500 proc.

Jak podał Merlin zgodnie z listem intencyjnym, strony w terminie miesiąca od dnia podpisania listu powinny zawrzeć umowę precyzującą warunki współpracy. Po zawarciu umowy strony niezwłocznie podejmą działania zmierzające do sprawnego przeprowadzenia procesu oraz rozwoju opracowywanej technologii

Krypto Jam jest spółką zajmującą się usługami B2B dla rynku kryptowalut.

Technologia blockchain pierwszy raz została użyta w 2009 r. przy opracowaniu pierwszej wirtualnej waluty – bitcoina. Później na bazie technologii powstały kolejne krypto waluty. Wydaje się, że swoje apogeum blockchain osiągnął w ubiegłym roku, gdy na bazie spekulacji kurs bitcoina wzrósł o kilka tysięcy procent sięgając pułapu 20 tys. dol. Ten rok przyniósł jednak gwałtowne spadki walut opartych o technologię blockchain. Obecnie jeden bitcoin kosztuje niespełna 7 tys. dol.

Autor: isk