Passus zadebiutuje na NewConnect

Dodano: 9 lipca 2018
newconnect-logo

Passus integrator specjalistycznych rozwiązań do poprawy bezpieczeństwa i wydajności sieci teleinformatycznych zadebiutuje 17 lipca na rynku NewConnect. To dziewiąty debiut na alternatywnym rynku w tym roku.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych dopuścił do obrotu łącznie 378,6 tys. akcji Passusa o wartości nominalne 0,1 zł. Na początku tego roku Passus sprzedał inwestorom 248,3 tys. akcji nowej serii F po cenie 5,07 zł.

- Środki pozyskane z emisji akcji serii F w kwocie 1,259 mln zł chcemy przeznaczyć na rozwój rozwiązania AppStresser, które umożliwia automatyczne prowadzenie testów wydajności aplikacji w oparciu o rzeczywisty ruch sieciowy. Na rozwój tego projektu pozyskaliśmy wcześniej dotację z UE. Chcemy także rozwijać naszą ofertę przez budowę grupy kapitałowej. W naszych rozwiązaniach planujemy wykorzystać uczenie maszynowe do analizy ruchu sieciowego. To innowacyjne podejście otworzy nowe możliwości wykrywania zdarzeń oraz znacznie ułatwi codzienną pracę użytkownikom systemu - deklaruje Tadeusz Dudek, prezes firmy.

Passus jest liderem polskiego rynku APM/NPM (Application/Network Performance Management). Spółka podczas realizacji projektów dla klientów wykorzystuje zarówno własne rozwiązania, jak i niszowe produkty o bardzo dużych możliwościach - stworzone m.in. przez firmy zaliczane do grona Liderów Gartnera. Z usług Passusa korzysta ponad 300 największych polskich firm i instytucji.

Passus jest dziewiątą firmą, która zadebiutuje w tym roku na rynku NewConnect. Obecnie na alternatywnym rynku giełdowym notowane są akcje 403 spółek.

Autor: isk