PlayWay poprawi grę Agony

Dodano: 7 czerwca 2018
PlayWay_qn7yq2bo4D,q250

Po bolesnej lekcji, jaką okazała się premiera ostatniej gry, PlayWay zamierza poprawić „Agony”. Nowa wersja gry ma trafić na rynek w ciągu trzech miesięcy.

Długo wyczekiwana premiera gry „Agony” okazała się dla PlayWay porażką wizerunkową. Złe recenzje oraz poziom trudności wpłynęły nie tyle na samą sprzedaż, ale podważyło wizerunek PlayWay jako maszynki do produkowania kolejnych hitów. A co gorsze kosztowało PlayWay załamanie kursu jego akcji. W kilka dni od premiery „Agony” (30 maja) akcje warszawskiego producenta gier potaniały o blisko 40 proc.

PlayWay szybko zareagował na porażkę i zlecił autorowi gry, swojej spółce zależnej Madmind Studio poprawienie „Agony”.

- W związku z tym, że premiera naszej najnowszej gry "Agony" nie spełniła wysokich oczekiwań zarówno graczy, jak i inwestorów, postanowiliśmy przedstawić nasze plany na kolejne miesiące. Obecnie cały zespół aktywnie pracuje nad aktualizacjami do "Agony", które planujemy wypuszczać dwa razy w tygodniu, aż do czasu gdy większość graczy będzie zadowolona z jakości” – informuje Madmind Studio.

Kolejnym etapem poprawy opinii graczy oraz recenzji "Agony" ma być wydanie nowej, nieocenzurowanej wersji gry - "Agony Unrated". Gra zostanie wydana za około trzy miesiące od tej chwili i zawierać będzie wszystkie poprawki z wersji podstawowej.

Madmind Studio liczy, że dzięki temu gra zostanie oceniona przez media wyżej niż oryginał, oraz że spotka się z o wiele bardziej pozytywnym przyjęciem przez graczy.

Jak podał PlayWay wytworzenie gry razem z budżetem marketingowym kosztowało blisko 3 mln zł.

Autor: isk