Prairie rośnie na spekulacjach

Dodano: 6 czerwca 2018
prairie

Informacje o możliwości współpracy Prairie Mining z Jastrzębską Spółką Węglową, wywindował kurs australijskiej spółki na GPW o 12 proc.

- Rozmowy z JSW w sprawie potencjalnej współpracy dotyczącej projektów węglowych w Polsce są nadal na wstępnym etapie i nawet jeśli zamienią się w dyskusję na temat konkretnych warunków transakcji, nie ma pewności, czy dojdzie do porozumienia - poinformowało Prairie Mining w komunikacie.

Mimo tak enigmatycznego komunikatu kurs Prairie na warszawskim parkiecie wzrósł w środę o 12 proc. do poziomu 1,44 zł za akcję.

Prairie dodało jedynie, że jeśliby jakaś transakcja dotycząca jej aktywów miała miejsce, to pod pewnymi warunkami, np. otrzymaniem pozytywnych wycen i opinii eksperckich, wymaganych zgód korporacyjnych, ewentualnej zgody urzędu antymonopolowego. Według spekulacji inwestorów aktywami, którymi miałaby być zainteresowana JSW jest kopalnia Jan Karski.

Kilka dni temu prezes JSW Daniel Ozon informował Polską Agencję Prasową, że jastrzębska spółka prowadzi audyt aktywów Prairie Mining i w lipcu chciałaby podjąć jakąś decyzję w sprawie ewentualnego przejęcia całości lub ich części. Wcześniej Jastrzębska Spółka Węglowa informowała o zawarciu z Prairie Mining umowy w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej projektów węglowych Prairie w Polsce. Prairie miało udostępnić informacje o projekcie wydobycia węgla koksowego w koncesji Dębieńsko-1 oraz informacje o projekcie Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

Prairie Mining Limited to australijska spółka poszukiwawczo-wydobywcza, której działania koncentrują się na realizacji projektu budowy kopalni Jan Karski oraz projektu Dębieńsko. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie, Australii i Londynie.

Autor: isk