Producenci gier szturmują giełdę

ten-square-games

W piątek na GPW zadebiutuje Ten Square Games. To kolejny przedstawiciel branży komputerowej na giełdzie, a zarazem czwarty tegoroczny debiutant na jej głównym parkiecie.

Do obrotu wprowadzonych zostanie 7,27 mln akcji komputerowej spółki. W kwietniu spółka przeprowadziła ofertę publiczną, w ramach której inwestorom zaoferowano 2 mln akcji serii A. Wartość oferty wyniosła ponad 94 mln zł.

- Wejście na giełdę umożliwi nam rynkową wycenę biznesu i dalszą budowę jego wartości. W naszej branży najważniejsi są zmotywowani i wykwalifikowani ludzie. Chcemy wykorzystać upublicznienie spółki, żeby jak najbliższej związać ich z Ten Square Games – tłumaczy Arkadiusz Pernal, wiceprezes firmy.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa.

Wrocławska spółka specjalizuje się w grach o tematyce hobbystycznej. Najnowsza gra „Fishing Clash” już w pierwszych miesiącach po premierze zdystansowała wcześniejszą produkcję dolnośląskiego studia – „Let’s Fish” („Na Ryby”), która do tej pory była najpopularniejszą na świecie grą wędkarską.

Jak podała spółka w przed dzień giełdowego debiutu przychody z „Fishing Clash”, wyniosły w kwietniu 4,7 mln zł. To najlepszy rezultat w historii gry i wynik o 31 proc, lepszy niż w marcu. Tylko w drugiej połowie kwietnia przychody wyniosły 2,5 mln zł.

Przedstawiony w prospekcie emisyjnym program zakłada kontynuację wzrostu wyniku EBITDA (zysk operacyjny przed potrąceniem kosztów finansowania, podatków i amortyzacji) w kolejnych latach - w 2018 r. ma on wynieść 26 mln zł oraz 31,5 mln zł w 2019 r.

W ubiegłym roku spółka mogła pochwalić się EBIDTĄ na poziomie 11,4 mln zł oraz zyskiem netto w wysokości 8,4 mln zł.

Autor: isk