Wyprzedaż akcji Cyfrowego Polsatu

Dodano: 13 czerwca 2018
cyfrowy polsat

Sensor Overseas, wystawił na sprzedaż 4,4 proc. akcji Cyfrowego Polsatu. Zapowiedź sprzedaży tak dużego pakietu doprowadziła do mocnej przeceny akcji telekomunikacyjnej spółki.

Firma Sensor Overseas, kontrolowana przez Hieronima Rutę to drugi co do wielkości akcjonariusz Cyfrowego Polsatu. W posiadaniu Sensor Overseas znajduje się łącznie 5,32 proc. akcji, które dają prawo do wykonywania 4,87 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu. Więcej akcji ma tylko założyciel spółki Zygmunt Solorz, który kontroluje 57,3 proc. kapitału Cyfrowego Polsatu.

We wtorek wieczorem Sensor Overseas wystawił na sprzedaż 28,18 mln akcji, czyli 4,4 proc. wszystkich walorów telekomunikacyjnej spółki. Cenę w transakcji ustalono na 22,5 zł za akcję, czyli o 2 zł mniej niż akcje Polsatu kosztowały na zamknięciu wtorkowych notowań.

Akcje Cyfrowego Polsatu będące w posiadaniu Sensor Overseas, a nie będące przedmiotem oferty, będą podlegały 90-dniowemu ograniczeniu zbywalności (lock-up).

Wystawienie na sprzedaż tak dużego pakietu akcji Polsatu i to sporo poniżej ostatniego kursu doprowadziło w środę do ostrej przeceny akcji spółki na giełdzie. Kurs spadł o blisko 7 proc. do poziomu 22,8 zł.

Autor: isk