ec0ffb12d1ac1165d62ba3bc87f773eec3ee84c0-medium

Jak robić zakupy z pominięciem bankomatu

mBank poinformował właśnie, że od lutego przyszłego roku wprowadzi opłaty za korzystanie z bezpłatnych dotychczas sieci bankomatów. To już kolejna instytucja, która podwyższa prowizje  za tego typu usługi. Expander podpowiada co zrobić, aby uniknąć prowizji i kolejek przy  bankomatach w czasie przedświątecznej gorączki zakupów.

To nie jest oczywiste, że USD wciąż będzie się umacniał

Rynek dyskontuje przyszłość i wydarzenie takie jak podwyżka stóp w USA może wręcz wywrzeć skutek odwrotny do tego, co intuicyjnie wydawałoby się słuszne. Czyli możliwe jest, że już niedługo dolar zacznie się osłabiać.

2da786fd5222fba5545575d501530cb397ca94d0-medium

Polak traci podwójnie przy oszczędzaniu na emeryturę

Bank Wells Fargo każdego roku przeprowadza badanie w jaki sposób Amerykanie inwestują oszczędności przeznaczone na cele emerytalne. Miesiąc temu został opublikowany tegoroczny raport z badania: „2016 Retirement Study”.

Wybór lokaty bankowej to nie jest prosta sprawa

Najczęściej wybieraną formą inwestycji jest lokata bankowa. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę, na okres trwania, limit kwotowy oraz sprawdzenie, czy jest to rozwiązanie bezpieczne czy połączone z programem inwestycyjnym.

Jak inwestować na forex w okresie niestabilności

Zmienność jest nierozerwalnie związana z rynkami finansowymi, a inwestycje w okresach zwiększonej niestabilności mają swoje dobre i złe strony. Dobre, ponieważ znaczne wahania cen stanowią okazję do zarobku, a złe, ponieważ niestabilność może przyjąć ekstremalne formy i zwiększyć ryzyko znacznych strat. Czy można przygotować się na nagłe zmiany rynkowe, aby w tym czasie nie być stratnym?

Rodzinne Obligacje Skarbowe: czy to ma sens?

Oferta Ministerstwa Finansów została od października powiększona o Rodzinne Obligacje Skarbowe. Mogą je kupować tylko beneficjenci programu „Rodzina 500 Plus”. Rodzice, którzy myślą o długoterminowym oszczędzaniu środków finansowych mają teraz dodatkowe możliwości. Czy jest to atrakcyjna oferta?

Poradnik kredytobiorcy

Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jaką podejmujemy w naszym życiu. Notus Doradcy Finansowi, podpowiada, jak się do tego solidnie przygotować i dobrze określić swoje oczekiwania oraz możliwości, aby wybór nieruchomości i ewentualnego kredytu był jak najlepszy.

Trwa „poundemonium”, nikt już nie pamięta o renminbi

Od pewnego czasu Chiny przestały być tematem numer jeden. Po części wynika to ze znudzenia, bo ile można o jednym i tym samym. Po części zaś z braku informacji, które mogłyby wzbudzić kontrowersje. Ale że natura nie znosi próżni, pojawił się temat funta brytyjskiego...

12696032183_0d9622ae98_b

Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej

Jak wynika z danych BIK, w portfelach Polaków znajduje się ponad 6 mln kart kredytowych. Choć jest to narzędzie, które w rękach świadomego użytkownika potrafi być finansowym atutem, to jego niewłaściwe wykorzystywanie może prowadzić do spirali zadłużenia. Expander podpowiada, kiedy warto używać karty kredytowej, a kiedy lepiej nie wyjmować jej z portfela.

AID111 do druku-1

WGPW jest zależna od Fed bardziej niż kiedykolwiek

Tak jak oczekiwano, na wrześniowym posiedzeniu Rezerwa Federalna USA (Fed) postanowiła pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, czyli 0,25%-0,5%. W listopadzie podwyżki raczej nie będzie. Co to dokładnie oznacza dla warszawskiej giełdy? Tłumaczymy w najnowszym numerze dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje”!