Na co uważać inwestując w obligacje korporacyjne

AID116 do druku-1

Upadłości emitentów to nie są jedyne problemy, jakie napotka inwestor, który zdecyduje się na fundusze obligacji korporacyjnych. Znacznie częściej inwestor może spotkać się z problemem iluzji stabilności i bezpieczeństwa. Fundusze, w których portfelach obligacje korporacyjne mają wysoki udział, charakteryzują się z reguły bardzo małą zmiennością wartości jednostek. Jest to jednak iluzja wynikająca ze sposobu, w jaki wyceniane są składniki portfela.

Zapraszamy do przeczytania 116 numeru dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje”. A w nim:

Metoda wideł cenowych, czyli jak wyznaczyć koniec trendu

Metoda wideł cenowych została pierwszy raz ogłoszona przez Alana Andrewsa[1] w roku 1960.  Trzy linie wchodzące w skład metody swoim wyglądem przypominają widły farmera – stąd też wywodzi się jej nazwa[2]. Służy ona do niemal bezbłędnego wyznaczania poziomów wsparcia i oporu oraz końca trendu na wybranym walorze.

Wiedza jest kluczem do efektywnego inwestowania w sztukę

Czy gdybyśmy dysponowali Złotym Kompasem – chodzi o Aletheiometr, od greckiego słowa aletheia oznaczającego prawdę - z książek i filmów fantasy, to moglibyśmy skuteczniej inwestować? Urządzenie to nie pokazuje stron świata, ale prawdę. Jego użycie wymaga znajomości zasad działania, specjalnych ksiąg interpretacyjnych oraz pyłu, który porusza dużą wskazówkę urządzenia. Potrzebna jest także umiejętność interpretowania uzyskanych wyników. Nawet bohaterowie tych fantastycznych opowieści rozumieją, że dziecięca intuicja jest niewystarczająca, aby prawidłowo odczytać odpowiedzi. Aby poznać prawdę potrzebna jest wiedza dorosłego człowieka.

ANALIZA SPÓŁEK Z WGPW

ATM Grupa (ATG): nadchodzą lepsze czasy

Koncern produkujący seriale i filmy ma duży potencjał fundamentalny. Standing finansowy oraz układ techniczny sugerują zwyżkę ceny waloru pod koniec roku, ale i w długiej perspektywie.

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica (KSW): dywidenda zachwieje notowaniami

Walory KSW są niezwykle ciekawe z rynkowego punktu widzenia. Zazwyczaj dobrze zachowują się na koniec istotnych okresów, jak koniec roku. Obecnie scenariusz ten należy jednak zweryfikować z uwagi na niedawną wypłatę sowitej dywidendy.

STOCK SELECTOR: +120 proc. w 2,5 roku!

Indeks WIG zyskał w ostatnich dwóch tygodniach listopada 2,39%. Tymczasem nasz portfel Stock Selector wypracował 2,38%. Rzadko się zdaża, by te dwa wskaźniki zachowały się identycznie. W niemal 2,5 letniej już historii Stock Selector zarobił 120,02%, a w tym czasie WIG... stracił 4,36%.

Spółki STOCK SELECTOR

Spółka C działająca w sektorze handlu detalicznego prowadzi rozmowy, które mogą jej pomóc podbić kraje Zatoki Perskiej. Z kolei firma L pozytywnie zaskoczyła wynikami i wypłata dywidendy z zysku za 2016 roku jest coraz bardziej prawdopodobna.

USA: co oznacza mocny dolar dla akcji i walut

Rok temu inwestorzy z wypiekami na twarzy wyczekiwali pierwszej od 2006 r. podwyżki stóp w USA. Dziś są niemal w 100% przekonani, że przed końcem roku Fed dokona kolejnej podwyżki, co umacnia dolara. A jak USD będzie sobie radził w kolejnych tygodniach i miesiącach? I co to bedzie oznaczało dla EUR, PLN oraz rynków akcji?

Polecam!

Piotr Rosik, redaktor naczelny

Autor: Serwis Inwestora