WYDANIE BIEŻĄCE

Upadłości emitentów to nie są jedyne problemy, jakie napotka inwestor, który zdecyduje się na fundusze obligacji korporacyjnych. Znacznie częściej inwestor może spotkać się z problemem iluzji stabilności i bezpieczeństwa. Fundusze, w których portfelach obligacje korporacyjne mają wysoki udział, charakteryzują się z reguły bardzo małą zmiennością wartości jednostek. Jest to jednak iluzja wynikająca ze sposobu, w jaki wyceniane są składniki portfela.

czytaj więcej »

Metoda wideł cenowych została pierwszy raz ogłoszona przez Alana Andrewsa[1] w roku 1960.  Trzy linie wchodzące w skład metody swoim wyglądem przypominają widły farmera – stąd też wywodzi się jej nazwa[2]. Służy ona do niemal bezbłędnego wyznaczania poziomów wsparcia i oporu oraz końca trendu na wybranym walorze.

czytaj więcej »

Koncern produkujący seriale i filmy ma duży potencjał fundamentalny. Standing finansowy oraz układ techniczny sugerują zwyżkę ceny waloru pod koniec roku, ale i w długiej perspektywie.

czytaj więcej »

Walory KSW są niezwykle ciekawe z rynkowego punktu widzenia. Zazwyczaj dobrze zachowują się na koniec istotnych okresów, jak koniec roku. Obecnie scenariusz ten należy jednak zweryfikować z uwagi na niedawną wypłatę sowitej dywidendy.

czytaj więcej »

Indeks WIG zyskał w ostatnich dwóch tygodniach listopada 2,39%. Tymczasem nasz portfel Stock Selector wypracował 2,38%. Rzadko się zdaża, by te dwa wskaźniki zachowały się identycznie. W niemal 2,5 letniej już historii Stock Selector zarobił 120,02%, a w tym czasie WIG... stracił 4,36%.

czytaj więcej »

Spółka C działająca w sektorze handlu detalicznego prowadzi rozmowy, które mogą jej pomóc podbić kraje Zatoki Perskiej. Z kolei firma L pozytywnie zaskoczyła wynikami i wypłata dywidendy z zysku za 2016 roku jest coraz bardziej prawdopodobna.

czytaj więcej »

Rok temu inwestorzy z wypiekami na twarzy wyczekiwali pierwszej od 2006 r. podwyżki stóp w USA. Dziś są niemal w 100% przekonani, że przed końcem roku Fed dokona kolejnej podwyżki, co umacnia dolara. A jak USD będzie sobie radził w kolejnych tygodniach i miesiącach? I co to bedzie oznaczało dla EUR, PLN oraz rynków akcji?

czytaj więcej »

wiper-pixel