cdpred_003-1024x760-1024x760

CD Projekt wchodzi do indeksu WIG20

Po raz pierwszy przedstawiciel branży gier komputerowych znajdzie się w zestawieniu polskich blue chipów – największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na warszawskim parkiecie.

wykres - wzrost w chmurach

Perełki inwestycyjne2018 roku

Producenci gier komputerowych, Alior Bank, Dino oraz spółki inwestujące w technologię bitcoina mogą okazać się złotymi strzałami inwestycyjnymi na 2018 r.

monety na notowaniach

GPW trzecią giełdą w Europie pod względem ilości debiutów

Wartość ofert pierwotnych w Europie w 2017 roku wyniosła 43,9 mld euro, czyli o przeszło połowę więcej niż rok wcześniej – wynika z najnowszego raportu „IPO Watch Europe” przygotowanego przez firmę doradczą PwC.

mbank9

mBank liczy na poprawę zysków

Ostatni kwartał ubiegłego roku okazał się całkiem udany dla mBanku. Na tyle, że spółka kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego liczy na dalszą poprawę wyników w całym 2018 roku.

Centrala_04_big

Akcjonariusze Millennium nie mogą liczyć na dywidendę

Choć w końcówce ub.r. Bank Millennium poprawił wyniki finansowe nie zamierza dzielić się zyskami z inwestorami. Na ewentualną dywidendę udziałowcy mogą liczyć dopiero za rok. 

% na monetach

Pekao promuje się w Davos i myśli o kryptowalutach

Pekao jako pierwsza polska instytucja finansowa postawiła na obecność na Światowym Forum Ekonomicznym odbywającym cię corocznie w szwajcarskim Davos.  

_IMG_5220

Wyniki PKN Orlen bez niespodzianek 

Zysk netto paliwowego potentata w ostatnich trzech miesiącach 2017 r. sięgnął 1,591 mld zł wobec oczekiwań analityków na poziomie 1,7 mld zł. Rok wcześniej Orlen zarobił o 11,1 proc.  więcej.

Aktualności

czarnecki

Pół miliarda strat Getin Noble Banku

Nietrafione i ryzykowne kredyty coraz bardziej ciążą Getin Noble Bankowi. Na tyle, że pomoc dla banku musiał zadeklarować jego założyciel i główny udziałowiec – Leszek Czarnecki.

IdeaBank

Afera Get Backu pogrąża Idea Bank

Kurs Idea Banku zapikował w ciągu ostatnich sesji o blisko 30 proc. Choć bank uspokaja, że nic się nie dzieje inwestorzy spekulują się, że spółkę pogrąża afera Get Backu.

Frostpunk_Automaton_02

Mocny debiut Frostpunka

Nowa gra 11 bit studios nie rozczarowała ani graczy, ani inwestorów. Udany debiut „Frostpunka” wywindował kurs warszawskiego wydawcy gier na historyczne szczyty.

Porady inwestycyjne

2017-1473520061sAX

Bardziej stabilnego roku 2017

Serwis Inwestora życzy Państwu stabilnego, pełnego sukcesów i zysków roku 2017! W sumie, gdy popatrzymy na wykres MSCI All Coutries World Index, rynki akcji znajdują się w całkiem ciekawym miejscu.

Jak zarabiać na obligacjach w nadchodzących miesiącach

Nie ma już raczej wątpliwości, że na globalnym rynku obligacji mamy do czynienia z trwałą zmianą tendencji. Za sprawą podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła od czerwca z 1,36 do niemal 2,6 proc. Tak duży ruch wpłynął na sytuację na rynkach całego świata. Rosnąca jeszcze do niedawna lista obligacji o ujemnych rentownościach skurczyła się szybko i obecnie widnieją na niej tylko papiery Szwajcarii.

7ba73413e387e33bcb0d34c07c96738130b78ee5-medium

Ostrzeżenie dla inwestujących w IKE i IKZE

Po rozmontowaniu OFE po raz pierwszy, czyli umorzeniu obligacji na indywidualnych kontach emerytów (połowa zgromadzonych środków została przeniesiona do ZUS) Adam Stańczak kilkukrotnie pisał na łamach blogów BOSSA, że nie należy mieć złudzeń co do tego, co stanie się z pozostałymi aktywami. To, kto będzie wówczas u steru władzy, nie ma większego znaczenia. Możliwość została otwarta.