SPÓŁKA 1

SPÓŁKA 1 VS. WIG | Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Akcjogram był w drugiej połowie 2014 roku skrzętnie podbierany tak, że szeroki kapitał nie zauważył cennych drgań na walorze. Nasz Stock Selector wychwycił to momentum zakupowe, o czym niejednokrotnie pisaliśmy. 

SPÓŁKA 2

SPÓŁKA 2 VS. MWIG40| Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Walor zaczął dynamicznie odbijać w górę od średniej MWIG40 już w połowie 2014 roku, ale magiczna siła z tego benchmarku przyciągała relatywnie kurs „jak magnes”. Jednak firma pokazała w maju 2014 roku super dane z I kw. tak, że EBITDA wzrosła o 162%.  

SPÓŁKA 3

SPÓŁKA 3 VS. SWIG80| Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Spółka zamierza regularnie wypłacać dywidendę w wysokości połowy zysku. W porównaniu z konkurentami jej wskaźniki prezentują się imponująco. W 2014 roku zarobiła blisko 70% więcej niż w 2013 r. 

SPÓŁKA 4

SPÓŁKA 4 VS. WIG| Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Papier był „pod wodą” patrząc relatywnie wobec WIG-u w okresie październik – grudzień 2014 roku. W drugiej połowie grudnia ub.r. Stock Selector wychwycił to zanurzenie, widząc, że szeroki rynek też ma techniczne kłopoty a spółka po wynikach za trzeci kwartał notowała C/Z na poziomie 9,7, o wiele niżej od branży (ok. 12), do tego dając inwestorom ROE-ROA w przedziale 4-9 procent, też lepiej od swoich konkurentów. 

SPÓŁKA 5

SPÓŁKA 5 VS. MWIG40| Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Firma jest potentatem w swojej branży. Walor jest relatywnie silny - wielokrotnie bił rynek.

SPÓŁKA 6

SPÓŁKA 6 VS. MWIG40| Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Ta spółka to istna perełka - wyniki ma takie, że bez problemu powinna zdecydowanie pobić mWIG40 w tym roku i w kolejnych latach. 

SPÓŁKA 7

SPÓŁKA 7 VS. SWIG80| Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Wskaźnik ROIC daje 23,97% przy ROE – ROA po przeszło 20%. Do tego C/Z rzędu 16 nie jest wygórowany do silnych fundamentów spółki. Także sytuacja płynności finansowej jest wymarzona- Quick Ratio i Current Ratio podają odpowiednio 3,48 i 4,96, co stanowi genialne wartości, przy zadłużeniu ogółem na niespełna 14%. Nic dodać nic ująć – to perełka!

SPÓŁKA 8

SPÓŁKA 8 VS. SWIG80| Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Zauważyliśmy, że spółka z niezwykłą dynamiką oddala się od swojego fundamentalnego dna, jakie wybiła w połowie 2013 roku, natomiast „negatywne dane”, tj. ujemne dynamiki, zaczęły istotnie topnieć po wynikach za trzeci kwartał 2013 roku. 

SPÓŁKA 9

SPÓŁKA 9 VS. MWIG40 |Dlaczego wybraliśmy te akcje?

Początek 2015 roku sprawił, że papier wybił się z  tłumu 40 średnich spółek z GPW i mocno oddalił się od swojego benchmarku. 

SPÓŁKA 10

SPÓŁKA 10 VS. MWIG40 | Dlaczego wybraliśmy te akcje?

W ostatnich miesiącach firma jest istotnie silniejsza od swojego benchmarku MWIG40, a każdorazowe, relatywne zejście poniżej linii indeksu jest wykorzystywane do akumulacji akcji.