Redakcja Serwisu Inwestora współpracuje z ekspertami od inwestycji giełdowych.
Są to analitycy giełdowi, główni ekonomiści domów maklerskich. 

Zapraszamy do kontaktu: cok@wip.pl

Poniżej przedstawiamy profile naszych wybranych ekspertów:

Eksperci, którzy piszą dla nas

Marek RogalskiAnalityk, obecnie odpowiedzialny za analizy rynku walutowego w Domu Maklerskim BOŚ. Wielokrotnie nagradzany przez Puls Biznesu za najlepsze prognozy dla rynku złotego. Częsty gość telewizji i programów biznesowych.

Michał PietrzycaAnalityk techniczny wydziału doradztwa i analiz rynkowych w Domu Maklerskim BOŚ. Inwestor. Prowadzi badania w zakresie innowacyjnych modeli wspomagających decyzje inwestycyjne.

Bartosz StawiarskiAnalityk, doktor nauk matematycznych. Autor wielu bezkompromisowych i niewygodnych tematów ekonomicznych. W 2006 r. przewidział krach na rynku nieruchomości w USA, w 2007 r. zdiagnozował koniec hossy giełdowej oraz pęknięcie bańki spekulacyjnej na rynku polskich mieszkań.

Robert SierantZ wykształcenia jest ekonomistą. Od 15 lat na rynku kapitałowym. Aktywny inwestor na GPW, rynku FX oraz w funduszach inwestycyjnych i obligacjach. Obecnie doradca finansowy specjalizujący się w finansach osobistych.

Maciej KabatGłówny analityk w INVISTA Domu Maklerskim, specjalizującym się emisjach obligacji korporacyjnych. Posiada 7-letnie doświadczenie na stanowiskach analitycznych w sektorze finansowym. Wcześniej pracował w Domu Maklerskim AmerBrokers, początkowo na stanowisku analityka rynku akcji, a następnie p.o Dyrektora Departamentu Analiz.

Albert RokickiEkonomista, inwestor giełdowy od 2000 roku. Analityk serwisu Longterm.pl, koncentrujący się na analizie fundamentalnej polskich spółek

dr Krzysztof BorowskiProfesor nadzwyczajny w Instytucie Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH od wielu lat związany z rynkiem finansowym w Polsce. Oprócz analizy technicznej, fundamentalnej i bankowości 
inwestycyjnej interesuje się również inwestycjami alternatywnymi, a zwłaszcza rynkiem dzieł sztuki.

Robert MorawskiPrawnik i publicysta. Ekspert podatkowy współpracujący z dwoma domami maklerskimi (m.in. CDM Pekao) oraz członek rady nadzorczej jednego z nielicznych pracowniczych towarzystw emerytalnych. W swoich artykułach porusza tematy opodatkowania inwestycji w instrumenty finansowe i związane z funkcjonowaniem systemu emerytalnego.

Jarosław Sadowski

Główny analityk oraz ekspert rynku finansowego firmy Expander Advisors. Autor licznych raportów, analiz oraz opracowań eksperckich dotyczących rynku i produktów bankowych. Jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Redakcja

Jacek Iskra Redaktor naczelny. Były dziennikarz m.in. Gazety Giełdy Parkiet, Gazety Wyborczej, The Wall Street Journal Polska czy Pulsu Biznesu. Po studiach na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zajął się na łamach mediów problematyką rynków kapitałowych i finansów osobistych.

wiper-pixel