Opis strategii

Strategia dywidendowa Oxford

Edukacyjna strategia Oxford jest idealna dla długofalowego inwestora, który niekoniecznie chce łączyć podejście długofalowe z dynamicznym tradingiem. Portfel tej strategii będzie timingowo pozyskiwał perspektywiczne spółki, ale tylko przy wyznaczonych punktach zwrotnych. Takie założenia pokażą, że cierpliwość na rynku popłaca i właśnie w takich warunkach inwestorzy nabierają dojrzałości i pewności siebie.

Model oxfordzki zakłada dobieranie spółek do portfela i budowanie na nich pozycji w bardziej złożony i stonowany sposób. Dopuszcza większą koncentrację - bo aż 50 proc. - w jedną spółkę. Widać zatem, że nie jest to typowy dywidendowy, „książkowy” model, ale ultranowoczesna matryca do segmentowania rynku na miarę jego profilu, który sukcesywnie monitorujemy. Dzięki temu  poznasz nowoczesne ujęcie dywidendowe, które często stosują  fundusze hedgindowe. Poznasz i zrozumiesz mechanizmy, jakie rządzą w długoterminowym inwestowaniu. Przede wszystkim jednak zobaczysz na naszych transakcjach, jak w rzeczywistości to wszystko funkcjonuje.

 Sprawdzamy zmienność, głębokość oraz ciekawe transakcje, które nominują spółki do grona pro-dywidendowych. Inaczej mówiąc strategia Oxford prowadzi skrupulatną selekcję spółek, nadających się do wypłacania dywidendy. Ponadto jej ważną cechą jest wysoka rotacja w składzie portfela.

 Możliwe jest również wcześniejsze zrealizowanie zysku albo częściowo zajęcie pozycji na rynku FW20 (kontraktów terminowych),  jako alternatywę na czasy, gdy na rynek zawita bessa w celu ochrony kapitału i zabezpieczenia posiadanych zysków. Zatem w naszym modelu dzięki kontraktom terminowym pokażemy, że możliwe też jest zarabianie, gdy notowania na GPW zaczną spadać. Zobaczysz jak chronić zyski przy cierpliwym spoglądaniu na rynek w długim horyzoncie czasu.

 

Korzyści wynikające ze strategii OXFORD

Twoje doświadczenie, jako inwestora jest istotne, ale nie zawsze najważniejsze. Dzięki dostępowi do edukacyjnej strategii dywidendowej "Oxford", który przygotowaliśmy dla Ciebie, zyskasz wiedzę jak  inwestować skutecznie i długofalowo, maksymalizując zyski na giełdzie, a także poznasz sposoby na uchronienie się  przed ewentualnymi stratami.  Otrzymasz od nas pakiet praktycznych i cennych informacji a w nim:

 • edukacyjny portfel prowadzony "na żywo" przez eksperta giełdowego i tradera Michała Pietrzycę wraz z bieżącą analizą spółek,
 • ocenę branży wraz z uzasadnieniem eksperta, dlaczego wybrał właśnie tę a nie inną spółkę,
 • szereg objaśnień, dzięki którym zrozumiesz zasady działania strategii dywidendowej,
 • listę proponowanych działań w ramach prowadzonego portfela,
 • alerty wysyłane sms-em oraz mailowo w przypadku zmian w portfelu,
 • historię transakcji z komentarzami eksperta i gotowymi wnioskami,
 • udział w cyklicznych webinariach, na których omówimy spółki z portfela, bieżącą sytuację na GPW, oraz wiele innych edukacyjnych zagadnień.

Ale to jeszcze nie wszystko…

Otrzymasz także dostęp do:

 • praktycznych informacji od cenionych ekspertów, w co inwestować. Pamiętaj wielkość kapitału nie jest kluczowa. Opracowane przez naszych ekspertów informacje będą pomocne dla osób z dużym jak i z małym kapitałem,
 • najświeższych trendów rynkowych, które pozwolą Ci zarabiać na giełdzie, na bieżąco kontrolować inwestycje i świadomie planować swoje decyzje finansowe,
 • szczegółowych analiz branż i spółek,
 • artykułów z zakresu tradingu oraz analizy technicznej,
 • cotygodniowego newslettera z podsumowaniem ważnych i praktycznych informacji z giełdy i ze świata wraz z komentarzami.

Jeśli nie zainteresowała Cię strategia dywidendowa OXFORD, sprawdź strategię dynamiczną BOSTON.

E-booki do pobrania

Biblioteka Inwestora

wiper-pixel