hiker-1462777926F2T

Błądzący makro-turyści

Pomiędzy zidentyfikowaniem jakiegoś zjawiska makroekonomicznego albo geopolitycznego a pełną realizacją jego konsekwencji może minąć wiele lat. Wspomniane opóźnienia mogą uniemożliwić przekształcenie sensownej analizy makroekonomicznej w skuteczną strategię inwestycyjną.

ec0ffb12d1ac1165d62ba3bc87f773eec3ee84c0-medium

Jak robić zakupy z pominięciem bankomatu

mBank poinformował właśnie, że od lutego przyszłego roku wprowadzi opłaty za korzystanie z bezpłatnych dotychczas sieci bankomatów. To już kolejna instytucja, która podwyższa prowizje  za tego typu usługi. Expander podpowiada co zrobić, aby uniknąć prowizji i kolejek przy  bankomatach w czasie przedświątecznej gorączki zakupów.

To nie jest oczywiste, że USD wciąż będzie się umacniał

Rynek dyskontuje przyszłość i wydarzenie takie jak podwyżka stóp w USA może wręcz wywrzeć skutek odwrotny do tego, co intuicyjnie wydawałoby się słuszne. Czyli możliwe jest, że już niedługo dolar zacznie się osłabiać.

AID113 do druku-1

Kupować czy nie kupować funta

W najnowszym numerze „Pieniędzy&Inwestycji” próbujemy odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: czy to możliwe, by wartość funta brytyjskiego spadała jeszcze przez kilka tygodni, a może miesięcy? A może obecnie mamy do czynienia ze świetną okazją inwestycyjną? W końcu niemal nikt tego funta mieć w portfelu nie chce...

Wybór lokaty bankowej to nie jest prosta sprawa

Najczęściej wybieraną formą inwestycji jest lokata bankowa. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę, na okres trwania, limit kwotowy oraz sprawdzenie, czy jest to rozwiązanie bezpieczne czy połączone z programem inwestycyjnym.

5d9506cb8c9f3255950cd3846cc79640acf77558-large

Rubel ma duże wsparcie w ropie

Rubel się umocnił i Rosjanie ruszyli na zakupy. Korzystają na tym polskie spółki obecne na rosyjskim rynku – zwraca uwagę Ryszard Rusak, dyrektor inwestycyjny ds. akcji Union Investment TFI.

Jak inwestować na forex w okresie niestabilności

Zmienność jest nierozerwalnie związana z rynkami finansowymi, a inwestycje w okresach zwiększonej niestabilności mają swoje dobre i złe strony. Dobre, ponieważ znaczne wahania cen stanowią okazję do zarobku, a złe, ponieważ niestabilność może przyjąć ekstremalne formy i zwiększyć ryzyko znacznych strat. Czy można przygotować się na nagłe zmiany rynkowe, aby w tym czasie nie być stratnym?

Rodzinne Obligacje Skarbowe: czy to ma sens?

Oferta Ministerstwa Finansów została od października powiększona o Rodzinne Obligacje Skarbowe. Mogą je kupować tylko beneficjenci programu „Rodzina 500 Plus”. Rodzice, którzy myślą o długoterminowym oszczędzaniu środków finansowych mają teraz dodatkowe możliwości. Czy jest to atrakcyjna oferta?

Poradnik kredytobiorcy

Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jaką podejmujemy w naszym życiu. Notus Doradcy Finansowi, podpowiada, jak się do tego solidnie przygotować i dobrze określić swoje oczekiwania oraz możliwości, aby wybór nieruchomości i ewentualnego kredytu był jak najlepszy.

Trwa „poundemonium”, nikt już nie pamięta o renminbi

Od pewnego czasu Chiny przestały być tematem numer jeden. Po części wynika to ze znudzenia, bo ile można o jednym i tym samym. Po części zaś z braku informacji, które mogłyby wzbudzić kontrowersje. Ale że natura nie znosi próżni, pojawił się temat funta brytyjskiego...